سیستم گرمایش از کف

سیستم گرمایش از کف به دلیل مقرون به صرفه بودن از نظر مصرف انرژی در مکان های بزرگ بسیار طرفدار دارد. این سیستم علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی، در مدت زمان اجرا ، پیاده سازی و نگهداری نیز از سایر روش ها کم هزینه تر است.

این سیستم بیشتر در سیلو ها، کارخانه ها و… که دارای سقف بسیار بلند هستند کاربرد دارد زیرا می تواند تا ارتفاع دو متر از سطح زمین را تحت پوشش خود قرار داده و گرم کند.

نکاتی که در حین پیاده سازی باید به آنها توجه داشته باشید:

1.قبل از اجرا باید دور تا دور کف ساختمان به ارتفاع ده سانتی متر به وسیله عایق فوم تخت پوشانده شود.

2. بهتر است مصالحی که استفاده می گردد از همان شرکتی تامین شود که محاسبات و طراحی سیستم را انجام داده است.

3. مدل خواباندن لوله ها بسته به نوع شرکت متفاوت است بطور مثال ممکن است بعضی از شرکت ها عایق هایی را ارائه دهند که نیازی به زدن خار و بست به لوله ها نداشته باشند و محکم کردن لوله ها روی خود عایق ها پیش بینی شده باشد و ممکن است بعضی از شرکتها نیز عایق های مسطح ارائه دهند و با خار و بست لوله ها در جای خود قرار بگیرند.

مزایا و معایب سیستم گرمایشی در کف:

مزایا:

1.با توجه به اینکه هزینه های اجرای سیستم گرمایش از کف نسبت به سیستم رادیاتور شوفاژ تقریبا یکسان است می توان گفت سیر صعودی نصب سیستمهای گرمایش کفی در ایران رو به افزایش است.

2. کاهش مصرف انرژی و هزینه ها به دلیل پایین بودن درجه حرارت بویلر و یا پکیج در سیستم گرمایش کف که بین 20 تا 30 درجه از سیستم رادیاتور شوفاژ پایین تر می باشد.

 معایب:

1.طولانی بودن زمان پیش گرمایش سیستم حدود 36 ساعت است به این صورت که شروع اولیه سیستم در ابتدای فصل سرما با دمای 20 درجه آغاز می شود و هر 12 ساعت تنها می توان 5 درجه به دمای آن اضافه کرد که در مدت 36 ساعت به دمای 35 درجه که دمای ایده آل است برسد. علت آن وارد نشدن شوک به کف به علت افزایش دمای ناگهانی است.

2.به دلیل کف خواب بودن این نوع از سیستم گرمایش، پس از اتمام کف سازی، نمی توان تغییری در کف ایجاد نمود، که البته این مشکل را با استفاده از فوم بتن و کف سازی درست می توان حل کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا